پیش بینی مورگان استنلی درباره قیمت جهانی نفت در سال 2021


بانک معتبر مورگان استنلی در تازه ترین تحلیل خود پیش بینی کرده است که قیمت نفت برنت تا شش ماه دوم 2021 میلادی به بیش از 50 دلار در هر بشکه افزایش خواهد یافت.به گزارش hellenicshippingnews بانک مورگان استنلی اعلام کرد: کاهش ارزش دلار آمریکا و افزایش تورم موجب خواهد شد تا قیمت نفت برنت در سال 2021 میلادی با افزایش روبرو شده و قیمت هر بشکه نفت در شش ماه دوم سال آینده به بیش از 50 دلار برسد.

بر اساس این گزارش مورگان استنلی افزود: اتخاذ سیاست های انبساطی پولی طی سال های اخیر فشار زیادی را بر ارزش دلار آمریکا وارد کرده و از سوی دیگر انتظارات تورمی را افزایش داده است. 

پیش بینی می شود قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز در سه ماه سوم 2021 میلادی به بیش از 47.5 دلار برسد. 

مورگان استنلی همچنین پیش بینی کرده است که عرضه جهانی نفت در سال 2021 میلادی کمتر از تقاضای بازار خواهد بود و میزان ذخایر جهانی انرژی نیز همزمان با رونق اقتصادی تا پایان سال آینده به وضعیت عادی و نرمال خواهد رسید. 

تحلیلگران مورگان استنلی بر این باورند که تقاضای جهانی نفت تا اواسط 2022 میلادی به سطح قبل از شیوع ویروس کرونا بازخواهد گشت. 

با این حال، نیروهای ساختاری عرضه و تقاضا در بازار نفت در کوتاه مدت چندان مستحکم نخواهد بود که علت اصلی آن شکننده بودن تقاضای جهانی بالا بودن سطح ذخایر انرژی و پایین بودن سود پالایشگاه ها است. 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان