بلومبرگ در تازه ترین تحلیل خود درباره بازار جهانی مس، پیش بینی کرده است که قیمت جهانی این فلز راهبردی با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد.بر اساس این گزارش، قیمت جهانی مس علی رغم اینکه بازارهای سهام در پایان هفته گذشته با کاهش روبرو شد، به واسطه عوامل مختلفی با افزایش چشمگیری روبرو شده است.

بلومبرگ در ادامه به عواملی اشاره کرده است که می تواند موجب افزایش بیشتر قیمت مس طی ماه های آینده شود:

کاهش ارزش دلار آمریکا به افزایش قیمت کامودیتی ها از جمله مس کمک کرده است.

نگرانی های بین المللی درباره عرضه مس به ویژه از سوی شیلی که بزرگترین تولید کننده آن است، همچنان ادامه دارد.

کاهش شدید موجودی مس در انبارهای بازار فلزات لندن موجب شده تا موجودی این فلز راهبردی به کمترین سطح خود از سال 2005 کاهش پیدا کند. با ارزیابی سفارشات مهم مس، به این نکته پی می بریم که این تقاضا هنوز ادامه دارد.

چین بودجه مربوط به پروژه های زیرساختی پس از بحران شیوع ویروس کرونا را افزایش داده است که این تصمیم موجب افزایش تقاضا برای مس شده است.

سرمایه گذاران بین المللی پس از آنکه بانک سیتی گروپ پیش بینی خود از قیمت جهانی مس را  8000 دلار در هر تن اعلام کرد، با هیجان بیشتری به دنبال خرید مس هستند. همچنین ارقام CFTC نشان می دهند که خرید مس در حال افزایش است.

نشانه های مثبت و امیدوارکننده ای در مورد استفاده از  مس وجود دارد از جمله بخش مسکن آمریکا که در حال رشد است و به مقدار قابل توجهی مس نیاز دارد.

توسعه تکنولوژی سبز نیز می تواند محرک خوبی برای صنعت جهانی مس باشد.

این شرایط برای خریداران میان مدت مس خوشایند است. ریسکهای اصلی در این چشم انداز، هرگونه کاهش سریع تقاضا ناشی از موج دوم شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های مرتبط است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان