بانک گلدمن ساکس: پولبک قیمت نفت یک فرصت خوب برای خرید است


بانک آمریکایی گلدمن ساکس بر این باور است که هرگونه پولبک و کاهش قیمت جهانی نفت یک فرصت خوب و مناسب برای خرید به شمار می رود.به گزارش رویترز، بانک گلدمن ساکس در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرده است که قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال تا تابستان امسال به بیش از 80 دلار خواهد رسید.

بر اساس این گزارش، گلدمن ساکس افزود: هرگونه پولبک و کاهش قیمت جهانی نفت یک فرصت مناسب و خوب برای خرید خواهد بود.قیمت جهانی نفت طی هفته گذشته با افت شدید 9 درصدی روبرو شد که علت اصلی آن افزایش ارزش دلار آمریکا و نگرانی درباره افت تقاضای اروپا بوده است.قیمت نفت برنت روز 8 مارس برای نخستین بار از آغاز شیوع ویروس کرونا به بیش از 70 دلار در هر بشکه رسید. 

علی رغم افت شدید قیمت نفت طی هفته گذشته، بانک گلدمن ساکس پیش بینی کرده است که بازار نفت طی ماه های آینده به تعادل و ثبات خواهد رسید.این بانک آمریکایی پیش بینی کرده است که چالش های مربوط به تقاضای انرژی اتحادیه اروپا و تولید و عرضه ایران، روند برقراری تعادل در بازار انرژی را آهسته و کند خواهد کرد و اوپک پلاس در سه ماه دوم امسال برای برقراری این تعادل اقدام می کند.

بانک گلدمن ساکس در ادامه اعلام کرد: تولید نفت اوپک پلاس تا ماه اوت 2.8 میلیون بشکه در روز افزایش خواهد یافت. پیش بینی و برآورد ما این است که بازار نفت از ماه فوریه با کمبود 2.5 میلیون بشکه عرضه در روز روبرو شده است. تحلیلگران این بانک پیش بینی می کنند که با توجه به روند سریع توزیع واکسن کرونا، تقاضای جهانی نفت طی ماه های آینده نیز با افزایش چشمگیری روبرو خواهد شد. 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان