صادرات پی وی سی چین به بالاترین سطح در 4 سال اخیر رسید


آمارهای رسمی نشان می دهد صادرات پی وی سی چین در ماه فوریه امسال با رشد 5 برابری نسبت به مدت مشابه سال قبل روبرو شده است.به گزارش پلاتس، آمارهای S&P Global Platts حاکی است صادرات پی وی سی چین در ماه فوریه به بالاترین سطح خود در 4 سال اخیر رسیده و نسبت به سال قبل 5 برابر شده است.بر اساس این گزارش صادرات پی وی سی چین در این مدت به بیش از 144624 تن رسیده است. رشد فزاینده تقاضا در هند عامل اصلی افزایش صادرات پی وی سی در این مدت بوده است.

این گزارش افزود: صادرات پی وی سی چین به هند در ماه فوریه با 52.9 درصد افزایش نسبت به ژانویه به بیش از 27225 تن رسیده است.میانگین قیمت CFR پی وی سی در بازار هند طی ماه فوریه بیش از 19.6 درصد نسبت به ژانویه افزایش داشته و به 1425 دلار در هر تن رسیده است. این در حالی است که واردات پی وی سی چین در ماه فوریه با افت 58.8 درصدی نسبت به ژانویه روبرو شده و به 19629 تن رسیده است.منابع آگاه بازار بر این باورند که صادرات پی وی سی چین طی ماه های آینده نیز به دلیل کاهش عرضه و تولید جهانی، با افزایش روبرو خواهد شد.

اواسط فوریه بود که بسیاری از تولیدکنندگان محصولات پتروشیمی در آمریکا مجبور شدند به علت سرمای شدید هوا، کارخانه های خود را تعطیل کنند. این مساله موجب کمبود شدید پی وی سی در بازارهای آمریکای لاتین و آفریقا شد.این مساله موجب شد تا یک تولیدکننده بزرگ پی وی سی در آسیا قیمت ماهانه محصولات خود را با 300 دلار افزایش به 1640 دلار در هر تن برای هند و 1500 دلار در هر تن برای چین در ماه آوریل افزایش دهد.منابع بازار بر این باورند که روند صعودی قیمت پی وی سی طی ماه های آینده نیز ادامه خواهد یافت که علت اصلی آن اختلال تولید در آمریکا خواهد بود.تازه ترین پیشنهادات برای قیمت فوب پی وی سی چین در ماه آوریل 1450 دلار بوده است. تولیدکنندگان چینی نیز در شرایط کنونی ترجیح می دهند محصولات خود را صادر کنند. 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان