ادامه روند صعودی قیمت نفت برای سومین روز متوالی


قیمت نفت در معاملات روز جمعه در حالی با افزایش روبرو شده است که نگرانی های بین المللی درباره وضعیت عرضه همچنان ادامه دارد.

تحلیلگران انرژی بر این باورند که قیمت نفت طی هفته های اخیر تحت تاثیر نگرانی های مربوط به رشد اقتصادی جهان از یک سو و تحریم احتمالی نفت روسیه از سوی اتحادیه اروپا و محدودیت عرضه قرار داشته است.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 84 سنت افزایش به 111.74 دلار رسیده و هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز با 80 سنت رشد 109.06 دلار داد و ستد شده است.

قیمت هر دو نفت در حال تثبیت دومین رشد هفتگی متوالی است. طرح اتحادیه اروپا برای تحریم نفتی روسیه تا 6 ماه آینده مهمترین نقش را در افزایش قیمت نفت داشته است.

وارد پاترسون مدیر بخش تحقیقات کامودیتی موسسه آی ان جی گفت: نگرانی ها درباره رشد اقتصادی جهان همچنان وجود دارد و می تواند تاثیر منفی بر تقاضای نفت داشته باشد. با این حال تحریم نفتی روسیه از سوی اتحادیه اروپا در شرایط کنونی تاثیر بیشتری بر قیمت نفت دارد و هر گونه کاهش قیمت را محدود خواهد کرد.

بانک مرکزی انگلیس روز پنجشنبه نرخ بهره را به بالاترین سطح از سال 2009 افزایش داده است. این بانک هشدار داده است که اقتصاد بریتانیا در معرض رکود و تورم بالای 10 درصدی قرار دارد.

ائتلاف اوپک پلاس نیز در نشست پنجشنبه خود توافق کرد تا سطح تولید نفت را در ماه ژوئن 432 هزار بشکه در روز افزایش دهد.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان