قیمت نفت در بازارهای بین المللی کاهش یافت


قیمت نفت در آغاز مبادلات امروز دوشنبه در بازارهای جهانی با کاهش روبرو شده ولی نگرانی ها درباره آماده شدن اتحادیه اروپا برای ممنوعیت واردات از روسیه افزایش یافته است.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 64 سنت کاهش به 110.91 دلار رسیده و هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز با 60 سنت کاهش 109.89 دلار داد و ستد شده است.

قیمت هر دو نفت روز جمعه با افزایش 4 درصدی روبرو شده بود.

کازوهیکو سایتو تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری Fujitomi Securities گفت: پیش بینی می شود با توجه به آماده شدن اتحادیه اروپا برای ممنوعیت واردات از روسیه و محدود شدن بیشتر عرضه نفت خام و سوخت، بازارهای نفت طی هفته جاری با افزایش قیمت روبرو شود.

4 دیپلمات و مقام اروپایی فاش کردند که اتحادیه اروپا هنوز به دنبال دستیابی به توافق نهایی برای تحریم نفت روسیه طی ماه جاری است علی رغم نگرانی ها درباره وضعیت عرضه در شرق اروپا.

این در حالی است که قیمت بنزین در آمریکا روز دوشنبه بار دیگر رکورد جدیدی را ثبت کرده است، کاهش ذخایر به نگرانی ها درباره وضعیت عرضه دامن زده است.

در طرف عرضه، شرکتهای انرژی آمریکایی طی هفته منتهی به 13 می تعداد دکل های حفاری خود را برای هشتمین هفته متوالی افزایش داده اند.

آخرین گزارش ماهانه اوپک نشان می دهد تولید نفت کشورهای عضو این سازمان در ماه آوریل 153 هزار بشکه در روز افزایش داشته و به 28.65 میلیون بشکه در روز رسیده است.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان