قیمت نفت نزدیک به رکورد 14 ساله باقی ماند


قیمت نفت امروز سه شنبه در حالی نزدیک به بالاترین سطح در 14 سال گذشته مبادله شد که آمریکا قصد دارد به تنهایی واردات نفت روسیه را تحریم کند.

به گزارش رویترز، ایالات متحده در نظر دارد به جای همکاری و اتحاد با کشورهای اروپایی، به تنهایی برای تحریم واردات نفت روسیه اقدام کند. این مساله تا حدی از نگرانی ها در بازار جهانی انرژی کاسته است.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 1.06 دلار افزایش به 124.27 دلار رسیده است.

هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز با 36 سنت افزایش 119.72 دلار داد و ستد شده است.

قیمت نفت روز دوشنبه در پی رایزنی جو بایدن با رهبران بریتانیا فرانسه و آلمان برای تحریم واردات نفت روسیه به مرز 140 دلار رسیده بود.

مایکل مک کارتی استراتژیست ارشد موسسه Tiger Brokers استرالیا در این باره گفت: افزایش قیمت نفت در این زمان کوتاه به شدت تهاجمی و فراتر از انتظارات بود. چارت ها به ما می گوید که قیمت نفت برای ادامه روند صعودی خود نیاز به استراحت دارد.

با توجه به مخالفت آلمان با تحریم واردات انرژی روسیه، به نظر می رسد امریکا قصد دارد این طرح را به تنهایی دنبال کند.

روسیه روزانه 7 میلیون بشکه نفت و فرآورده های نفتی صادر می کند. برخی تحلیلگران بر این باورند که بازار پیش از این عامل اختلال احتمالی در صادرات نفت روسیه را در قیمت ها لحاظ کرده است.

2 پالایشگاه بزرگ استرالیا نیز اعلام کرده اند که واردات نفت از روسیه را متوقف کرده اند. این در حالی است که سطح ذخایر نفتی در سراسر جهان با کاهش روبرو شده است.

تازه ترین برآورد رویترز نشان می دهد میزان ذخایر نفتی آمریکا در هفته منتهی به 4 مارس با افت 800 هزار بشکه ای روبرو شده است.

انتهای پیام /

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان