اوپک: بازار جهانی نفت امسال با کمبود عرضه روبرو خواهد شد


جدیدترین برآورد اوپک حاکی است بازار جهانی نفت در سال 2021 میلادی با کمبود عرضه روبرو خواهد شد.

به گزارش ورلد اویل، سازمان کشورهای صادرکننده نفت اوپک پیش بینی کرده است که ذخایر جهانی نفت طی چهار ماه آینده به طور متوسط روزانه ۸۲۵ هزار بشکه کاهش خواهد یافت و بازار با کمبود عرضه روبرو خواهد شد .

اوپک در ادامه افزود: بازار جهانی نفت در سال 2022 میلادی با مازاد عرضه مواجه خواهد بود.

اوپک پلاس انتظار دارد بازار جهانی نفت در سال 2021 میلادی و علی رغم افزایش تولید ، همچنان با کمبود عرضه روبرو شود.

اطلاعات کمیته فنی مشترک نظارت بر اوپک پلاس نشان می‌دهد ذخایر سوخت جهان طی ماه های آینده با وجود افزایش 400 هزار بشکه ای تولید اوپک پلاس کاهش خواهد یافت و ذخایر جهانی طی چهار ماه آینده به طور متوسط روزانه 825 هزار بشکه کاهش خواهد یافت.

این گزارش یک چالش جدید برای عربستان سعودی و متحدان آن در سال 2022 به شمار می رود چون قرار است به تدریج کاهش تولیدی را که صنعت نفت را در سال گذشته نجات داد، متوقف کنند. پیش‌بینی می‌شود بازارهای نفت از ابتدای سال آینده میلادی با مازاد تولید مواجه باشند.

آمارهای جدید اوپک همچنین نشان می‌دهد عرضه جهانی نفت در سال آینده به طور متوسط 2.5 میلیون بشکه در روز بیشتر از تقاضا خواهد بود که باعث رشد 930 میلیون بشکه‌ای ذخایر نفتی خواهد شد.

 پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد اوپک پلاس تقریباً 6 میلیون بشکه نفتی را که از بازار خارج کرده بود مجددا بازخواهد گرداند و احتمالاً بسیاری از کشورها نمی توانند به اهداف کامل تولید خود برسند.

ولی حتی اگر این ائتلاف کل کاهش تولید را به بازار برنگرداند، فضای بازار در سال آینده میلادی باز هم چالش برانگیز خواهد بود و مخصوصاً پس از پایان زمستان با 4.4 میلیون بشکه در روز مازاد تولید مواجه خواهیم بود.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان