تازه ترین پیش بینی پلاتس درباره قیمت نفت در سال 2021


تازه ترین پیش بینی تحلیلگران اس اند پی گلوبال پلاتس نشان می دهد قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال تا اواسط 2021 میلادی سطح قیمتی 70 دلاری را پشت سر خواهد گذاشت.

به گزارش پلاتس، تحلیلگران بازار انرژی اعلام کردند: تقاضای نفت و گاز هند به دلیل شیوع موج دوم ویروس کرونا و اعمال محدودیت های گسترده قرنطینه ای با کاهش چشمگیری روبرو خواهد شد.

بر اساس این گزارش تحلیلگران پیش بینی کردند: تقاضای نفت هند امسال تنها 350 هزار بشکه در روز افزایش خواهد یافت. این رقم قبلا در گزارش ماه فوریه پلاتس 485 هزار بشکه اعلام شده بود.

تحلیلگران همچنین پیش بینی می کنند تقاضای گاز هند نیز طی ماه های آینده بیش از 25 تا 30 درصد کاهش خواهد یافت.

البته پیش بینی می شود با لغو محدودیت های کرونایی و رونق فعالیت های اقتصادی، تقاضای انرژی در هند مجددا افزایش یابد.

تحلیلگران مسائل انرژی بر این باورند که تقاضای انرژی در ماه آوریل نسبت به ماه قبل کاهش داشته و این روند نزولی احتمالا در ماه می نیز ادامه خواهد یافت.

 ولی انتظار می رود روند افزایشی تقاضا در نیمه دوم سال جاری میلادی آغاز شود. پیش‌بینی می‌شود تقاضای نفت در نیمه دوم 2021 میلادی، 650 هزار بشکه در روز بیشتر از شش ماه نخست باشد که علت اصلی این مساله واکسیناسیون سراسری کرونا و بهبود رشد اقتصادی خواهد بود.

 علاوه بر هند پیش‌بینی تقاضای نفت در 2021 برای غرب اروپا و آمریکای لاتین هم به خاطر محدودیت‌های اعمال شده  در نتیجه موج دوم و سوم کرونا کاهش یافته است.

 پیش بینی پلاتس نشان می دهد قیمت نفت خام برنت در اواسط 2021 بیش از 70 دلار در هر بشکه خواهد بود.

  این شرکت رشد تقاضای نفت جهان را در  2021 میلادی ، 5.1 میلیون بشکه در روز پیش‌بینی کرده است و انتظار دارد این رقم برای 2022 برابر با 4.4 میلیون بشکه در روز باشد یعنی 20 درصد کمتر از 2021.

انتهای پیام /

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان