تنش های سیاسی قیمت جهانی نفت را بالا برد


در حالی که تنش های سیاسی در خاورمیانه و شرق اروپا به شدت افزایش یافته است، قیمت نفت در بازارهای بین المللی نیز در آغاز مبادلات سه شنبه با رشد نسبی روبرو شده است.

به گزارش رویترز، قیمت نفت در مبادلات امروز بخشی از کاهش روز دوشنبه را جبران کرده است. قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 48 سنت افزایش به 86.75 دلار رسیده است. قیمت نفت برنت در پایان مبادلات روز دوشنبه با افت 1.8 درصدی روبرو شده بود.

قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز با 34 سنت افزایش به 83.65 دلار رسیده است. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت نیز روز گذشته با افت 2 درصدی مواجه شد.

تشدید تنش های سیاسی و نظامی در خاورمیانه و شرق اروپا، نگرانی ها درباره اختلال احتمالی تولید و عرضه نفت را تشدید کرده است.

قیمت نفت هفته گذشته به بالاترین سطح خود در 7 سال اخیر رسیده است. در حالی که نگرانی ها درباره کاهش محرک های مالی و پولی فدرال رزرو آمریکا موجب افت شاخص سهام شده ولی تقاضا برای نفت همچنان مستحکم و قوی است.

ناتو و آمریکا اعلام کرده اند که بخشی از نظامیان خود را برای واکنش به هرگونه اقدام نظامی روسیه علیه اوکراین در حالت آماده باش کامل قرار داده اند.

آمریکا و متحدان اروپایی اش اقدام به استقرار ناوهای جنگی و هواپیماهای جنگنده بیشتری در شرق اروپا کرده اند.

در خاورمیانه نیز روز دوشنبه حوثی ها یمنی یک حمله موشکی را به امارات متحده عربی انجام دادند و قصد داشتند پایگاه نظامیان آمریکایی را هدف قرار دهند که این حمله توسط موشک های پاتریوت آمریکا دفع شده است.

از سوی دیگر کاهش ذخایر نفت ایالات متحده نیز باعث تقویت نفت شده است. ذخایر نفت خام در کوشینگ در اوکلاهاما به پایین‌ترین سطح خود در زمان سال از سال 2012 رسیده است.

انتهای پیام /

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان