ثبت رکورد بی سابقه کسری بودجه دولت آمریکا


دفتر بودجه کنگره آمریکا برآورد کرده است که کسری بودجه دولت فدرال در شش ماه نخست سال مالی 2021 به بیش از 1.7 تریلیون دلار رسیده است.
به گزارش وبگاه اطلاع رسانی کنگره آمریکا، دفتر بودجه کنگره در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد، کسری بودجه دولت فدرال در شش ماه نخست 2021 میلادی به بیش از 1.7 تریلیون دلار رسیده که این رقم بیشتر از کسری بودجه سالیانه پیش از 2020 بوده است.

بر اساس این گزارش دفتر بودجه کنگره آمریکا افزود: میزان هزینه های بودجه در شش ماه نخست سال مالی 2021 نسبت به سال قبل از آن بیش از 45 درصد و میزان درآمدها 6 درصد رشد داشته است. بخش عمده افزایش هزینه های بودجه آمریکا در این مدت مربوط به بحران شیوع ویروس کرونا بوده است.

دولت آمریکا طی ماه های اخیر سعی کرده است تا با اعطای کمک های مالی نقدی و گسترش بیمه بیکاری، با تبعات منفی ناشی از بحران کرونا مقابله کند. تنها در ماه مارس، پس از تصویب طرح 1.9 تریلیون دلاری دولت بایدن برای پرداخت چک 1400 دلاری به اشخاص، کسری بودجه فدرال به بیش از 658 میلیارد دلار رسیده است. قبل از آنکه کسری بودجه آمریکا در سال 2020 به رکورد 3 تریلیون دلاری برسد، بالاترین رکورد سالیانه کسری بودجه در آمریکا مربوط به 2009 با رقم 1.4 تریلیون دلار بوده است.

جانت یلن وزیر خزانه داری آمریکا از کسری بودجه سنگین دولت حمایت و دفاع کرده و معتقد است تلاش های بزرگ و مهمی برای نجات اقتصاد آمریکا انجام شده است. صندوق بین المللی پول در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرده است رشد اقتصادی این کشور در سال 2021 میلادی به بیش از 6.4 درصد خواهد

رسید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان