کاهش 18 درصدی واردات متانول آمریکا در ماه فوریه


تازه ترین آمارهای رسمی نشان می دهد واردات متانول آمریکا در ماه فوریه نسبت به ژانویه با افت محسوسی روبرو شده است.به گزارش پلاتس، آمارهای کمیسیون تجارت بین المللی آمریکا حاکی است واردات متانول آمریکا در ماه فوریه 2021 نسبت به ماه قبل از آن 18.5 درصد کاهش داشته که علت اصلی آن سرمای شدید هوا بوده که منجر به تعطیلی چندین بندر در خلیج مکزیک شده است.بر اساس این گزارش علاوه بر بسته شدن چندین بندر مهم در خلیج مکزیک، برخی واحدهای تولیدکننده مشتقات متانول مثل اسید استیک و ام تی بی ئی در آمریکا نیز تعطیل شدند که این عامل نیز تاثیر مهمی بر افت واردات و تقاضای متانول آمریکا داشته است.

خسارات گسترده ناشی از سرمای شدید هوا موجب شد تا برخی واحدهای تولیدی در ماه مارس نیز همچنان تعطیل باشند و این مساله موجب افت تقاضای متانول در این مدت شود.واردات متانول آمریکا در ماه فوریه به کمتر از 80.85 میلیون گالن رسیده است. این رقم در ماه ژانویه به بیش از 99.25 میلیون گالن رسیده بود.ترینیداد و توباگو بیشترین حجم صادرات متانول به آمریکا را در ماه فوریه داشته و بیش از 51.49 میلیون گالن متانول به این کشور صادر کرده است. این رقم نسبت به ژانویه 1.05 میلیون گالن کاهش داشته است. گینه استوایی نیز دومین صادرکننده بزرگ متانول به آمریکا در این مدت بوده و 9.32 میلیون گالن صادرات به این کشور داشته است. این رقم نیز نسبت به ماه قبل با افت 5.04 میلیون گالن روبرو شده است. 

صادرات متانول هلند به آمریکا نیز در این مدت به صفر رسیده است، هلند در ماه ژانویه بیش از 6.44 میلیون گالن متانول به آمریکا صادر کرده بود. روسیه نیز که در ماه ژانویه بیش از 5.65 میلیون گالن متانول به آمریکا صادر کرده بود در ماه فوریه هیچ گونه صادراتی به آمریکا نداشته است. صادرات متانول عربستان سعودی به آمریکا نیز در ماه فوریه به صفر رسیده است. این رقم در ماه ژانویه به 4.77 میلیون گالن رسیده بود.آمریکا در ماه فوریه 51.04 میلیون گالن متانول صادرات داشته است، این رقم در ماه ژانویه به بیش از 81.72 میلیون گالن رسیده بود.

بیشترین افت صادرات متانول آمریکا در این مدت به بازار آسیا بوده به طوری که صادرات متانول به بازار آسیا با بیش از 25.85 میلیون گالن کاهش به 26.42 میلیون گالن رسیده است. صادرات متانول آمریکا به شمال غرب اروپا نیز با 7.46 میلیون گالن کاهش به 19.59 میلیون گالن رسیده است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان