کاهش 9 درصدی مصرف آلومینیوم جهان در سه ماه دوم 2020


شرکت هیدروی نروژ از کاهش 9 درصدی مصرف جهانی آلومینیوم در سه ماه دوم 2020 میلادی خبر داده است.به گزارش پلاتس، شرکت هیدروی نروژ در تازه ترین تحلیل خود اعلام کرد: مصرف جهانی آلومینیوم در سه ماه دوم امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 9 درصد افت داشته است که علت اصلی این مسئله شیوع ویروس کرونا بوده است.

بر اساس این گزارش شرکت هیدرو افزود: مصرف آلومینیوم در این مدت در کشورهای جهان به غیر از چین با افت شدید 28 درصدی روبرو شده و این در حالی است که مصرف این فلز راهبردی در چین 5 درصد رشد داشته است.مصرف جهانی آلومینیوم در سه ماه دوم امسال در مجموع به 15.482 میلیون تن رسیده است، این رقم در مدت مشابه سال قبل به 17.01 میلیون تن رسیده بود. مصرف جهانی آلومینیوم در شش ماه نخست امسال نیز به 29.203 میلیون تن رسیده است، این رقم در مدت مشابه سال قبل به بیش از 32.237 میلیون تن رسیده بود.

شرکت هیدروی نروژ افزود: شیوع ویروس کرونا موجب نااطمینانی شدیدی در بازارهای جهانی شده است چرا که تولید ناخالص داخلی جهان و تولیدات صنعتی با افت شدیدی روبرو شده و این مسئله افت چشمگیر تقاضای آلومینیوم را به همراه داشته است. پیش بینی می شود تقاضای جهانی آلومینیوم تا پایان امسال ضعیف باشد و بازار با مازاد عرضه روبرو شود. این احتمال وجود دارد که بازار جهانی آلومینیوم امسال با مازاد عرضه 3 تا 4.7 میلیون تنی مواجه شود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان