افزایش ابتلا به ویروس کرونا قیمت جهانی نفت را کاهش داد


قیمت جهانی نفت در آغاز مبادلات روز دوشنبه تحت تاثیر افزایش چشمگیر موارد ابتلا به سویه اومیکرون ویروس کرونا از یک سو و کاهش تولید در قزاقستان و لیبی قرار داشته است.

به گزارش رویترز، قیمت نفت امروز دوشنبه در حالی با افت بیشتری روبرو شده است که افزایش چشمگیر موارد ابتلا به ویروس کرونا نگرانی های زیادی را درباره رشد و رونق اقتصادی جهان ایجاد کرده است. البته اختلال تولید در قزاقستان و لیبی مانع از کاهش شدید قیمت نفت شده است.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در بازار  لندن با 38 سنت کاهش به کمتر از 81.3 دلار رسیده است. قیمت نفت سبک آمریکا نیز با 34 سنت کاهش به 78.56 دلار در هر بشکه رسیده است.

آمارهای اشتغال آمریکا در ماه دسامبر ناامید کننده بوده و به نظر می رسد روند اشتغالزایی در این کشور در کوتاه مدت به علت شیوع گسترده ویروس کرونا و کمبود نیروی کار، همچنان نزولی باشد.

آمارهای رویترز نشان می دهد تاکنون بیش از 304.87 میلیون نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده و 5.834 میلیون نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

تحلیلگران انرژی بر این باورند که در صورت ادامه تنش های سیاسی در قزاقستان و روند نزولی تولید در لیبی، قیمت نفت در روزهای آینده افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان