افزایش قیمت نفت به بالاترین سطح در 2 ماه اخیر در آستانه نشست اتحادیه اروپا درباره روسیه


قیمت نفت در آغاز مبادلات امروز دوشنبه در حالی با افزایش روبرو شده است که سرمایه گذاران بین المللی منتظر نشست اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم واردات نفت روسیه هستند.

رهبران اتحادیه اروپا در حال تنظیم ششمین بسته تحریمی علیه روسیه به خاطر جنگ اوکراین هستند و سرمایه گذاران منتظر هستند تا ببینند آیا کشورهای اروپایی می توانند به یک توافق نهایی برای اعمال تحریم نفتی روسیه دست یابند یا نه.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 46 سنت افزایش به بیش از 119.89 دلار رسیده و هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز با 60 سنت رشد 115.67 دلار داد و ستد شده است.

نشست اتحادیه اروپا برای بررسی بسته جدید تحریم های روسیه دوشنبه و سه شنبه برگزار خواهد شد.

به اعتقاد تحلیلگران، اعمال هرگونه تحریم نفتی علیه روسیه موجب محدود شدن بیشتر عرضه نفت در بازارهای بین المللی خواهد شد آن هم در شرایطی که تقاضا برای بنزین و گازوئیل در آمریکا و اروپا در فصل تابستان به شدت افزایش خواهد یافت.

اگر رهبران اروپایی بر سر تحریم نفتی روسیه به توافق نهایی دست یابند، مجارستان اسلواکی و چک اجازه خواهند داشت تا همچنان به واردات نفت از روسیه از طریق خط لوله ادامه دهند تا جایگزین مناسبی را برای نفت این کشور پیدا کنند.

منابع آگاه گفته اند که اوپک پلاس در نشست روز پنجشنبه خود با درخواست کشورهای غربی برای افزایش بیش از پیش تولید نفت مخالفت خواهد کرد.

بازار نفت پس از انتشار خبر مربوط به توقیف 2 فروند نفتکش یونانی در آبهای ایران ملتهب شده است. حدود یک سوم نفت جهان از طریق تنگه هرمز ترانزیت می شود.

از سوی دیگر کاهش ارزش دلار آمریکا در برابر ارزهای معتبر بین المللی نیز تاثیر زیادی بر افزایش قیمت نفت داشته است.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان