صادرات نفت عربستان به بالاترین سطح در 5 ماه اخیر رسید


تازه ترین امارهای رسمی نشان می دهد صادرات نفت عربستان در ماه ژوئن برای دومین ماه متوالی با افزایش روبرو شده است.

به گزارش اویل پرایس، صادرات نفت عربستان در ماه ژوئن به بیش از 5.965 میلیون بشکه در روز رسیده است که این رقم بالاترین رکورد در 5 ماه اخیر به شمار می رود.

بر اساس این گزارش افزایش صادرات نفت عربستان در حالی است که بهبود تقاضای انرژی موجب افزایش تولید کشورهای عضو اوپک پلاس شده است.

صادرات نفت عربستان در ماه می 2021 میلادی نیز به 5.649 میلیون بشکه در روز رسیده بود.

آخرین باری که صادرات نفت عربستان به بیش از 6 میلیون بشکه در روز رسیده بود، مربوط به ژانویه 2021 میلادی بوده که 6.582 میلیون بشکه در روز صادرات داشته است.

ولی عربستان در همین ماه با تصمیم کاهش تولید داوطلبانه یک میلیون بشکه در روز بازار را شوکه کرد. این در حالی بود که ائتلاف اوپک پلاس کمی تولید خود را به خاطر افزایش تولید روسیه و قزاقستان بالا برده بود.

عربستان در اجلاس اوایل ماه مارس با اعلام ادامه کاهش تولید داوطلبانه خود، باز هم بازار را متعجب کرد. ائتلاف اوپک پلاس در این اجلاس تصمیم به عدم افزایش تولید گرفت البته به جز 150 هزار بشکه در روز افزایش تولید روسیه و قزاقستان.

اما این ائتلاف از ابتدای ماه جاری میلادی ماهانه 400 هزار بشکه در روز به تولید خود می‌افزاید.

تحلیلگران عقیده دارند با توجه به کند شدن رشد تقاضا برای نفت در بسیاری از اقتصادهای بزرگ از جمله چین، به خاطر گسترش ویروس کرونای دلتا، اوپک پلاس باید سرعت افزایش تولید خود را طی چند ماه آینده تنظیم کند. اجلاس بعدی این ائتلاف در اول سپتامبر برگزار می شود.

انتهای پیام /

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان