وزیر نفت عربستان: تقاضای جهانی نفت تا پایان امسال به سطح قبل از بحران کرونا بازخواهد گشت


 

وزیر نفت عربستان امیدوار است که تقاضای جهانی نفت تا پایان سال 2020 میلادی به سطح قبل از بحران شیوع ویروس کرونا بازگردد.به گزارش اویل پرایس، شاهزاده عبدالعزیز وزیر انرژی عربستان سعودی در اظهاراتی در نشست کمیته وزارتی نظارت اوپک پلاس تاکید کرد: پیش بینی من این است که تقاضای جهانی نفت تا پایان امسال به 97 درصد سطح قبل از بحران شیوع ویروس کرونا برسد.

بر اساس این گزارش میزان پایبندی اعضای اوپک پلاس به تعهدات کاهش تولید نفت در ماه جولای به 97 درصد رسیده است. کشورهای اوپک پلاس متعهد شده اند تا برای کمک به برقراری ثبات در بازار نفت، 9.7 میلیون بشکه از تولید نفت خود را کاهش دهند.عربستان سعودی از برخی کشورهای عضو اوپک پلاس که به تعهدات کاهش تولید پایبند نبوده اند به شدت انتقاد کرده است. عراق و نیجریه از جمله کشورهایی هستند که نتوانسته اند به تعهدات کاهش تولید در چارچوب این توافق عمل کنند. 

این دو کشور به همراه قزاقستان و آنگولا موافقت کرده اند تا طی ماه های آینده اقدامات لازم را برای کاهش تولید نفت خود انجام دهند.وزیر انرژی عربستان افزود: باید تا پایان سپتامبر تولید اضافی نفت را از بازار جهانی انرژی حذف کنیم. این در شرایطی است که عراق و نیجریه تاکنون هیچ برنامه مدون و منظمی را برای کاهش تولید نفت خود ارائه نکرده اند.وزیر انرژی عربستان درباره وضعیت فعلی بازار نفت نیز گفت: بازار نفت نشانه های خوبی از پیشرفت و رونق را نشان داده است، ذخایر جهانی رو به کاهش است و ذخایر شناور نیز کاهش یافته است، تقاضای جهانی بنزین و گازوئیل نیز افزایش داشته است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان