قیمت نفت در آغاز مبادلات روز سه شنبه تحت تاثیر نگرانی های مربوط به رکود اقتصادی جهان و اعمال محدودیت های جدید کرونایی در چین با کاهش اندکی روبرو شده است.

تحلیلگران بر این باورند که محدودیت های جدید کرونایی در چین و رکود احتمالی اقتصاد جهانی می تواند به ضرر تقاضای انرژی باشد ولی از سوی دیگر محدودیت عرضه و صادرات نفت نیز مانع از افت شدید قیمت ها شده است.

قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا با 4 سنت کاهش به 120.89 دلار رسیده و هر بشکه نفت برنت دریای شمال نیز با 6 سنت کاهش 122.21 دلار داد و ستد شده است.

استفن اینز مدیر موسسه مالی  SPI Asset Management در این باره گفت: موضوعاتی که در بازار جهانی نفت مطرح است و بی شک بر قیمت ها تاثیر می گذارد عبارتند از کاهش تولید لیبی، اعمال محدودیت های جدید کرونایی در چین و نگرانی ها درباره رکود اقتصادی جهان که می تواند به ضرر تقاضای انرژی باشد.

عرضه و صادرات نفت به دلیل افت صادرات لیبی محدودتر شده است و این در حالی است که سایر اعضای اوپک پلاس نیز برای افزایش تولید خود با چالش های جدی روبرو هستند و روسیه نیز با تحریم های غرب مواجه است.

محمد عون وزیر نفت لیبی گفته است که بحران سیاسی موجب شده تا تولید نفت این کشور با افت 100 هزار بشکه ای روبرو شود. تولید نفت لیبی سال گذشته به 1.2 میلیون بشکه در روز رسیده بود.

افزایش مجدد موارد ابتلا به ویروس کرونا در شهر پکن نگرانی ها درباره اعمال محدودیت های جدید را بالا برده است.

بازار نفت منتظر آمارهای ذخایر انرژی آمریکا است که سه شنبه از سوی موسسه آمریکن پترولیوم و چهارشنبه توسط اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتشر می شود.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان