کاهش 12 درصدی رشد اقتصادی آمریکا در سه ماه دوم 2020

کاهش 12 درصدی رشد اقتصادی آمریکا

رشد اقتصادی آمریکا


موسسه رتبه بندی S&P Global در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرده است که رشد تولید ناخالص داخلی آمریکا در سه ماه دوم امسال با کاهش 12 درصدی روبرو خواهد شد. به گزارش پلاتس، موسسه رتبه بندی S&P Global پیش بینی کرده است که اقدامات اتخاذ شده از سوی دولت آمریکا برای مقابله با شیوع ویروس کرونا و تاثیرات منفی آن بر کسب و کارها و فعالیت های تجاری و خدماتی موجب خواهد شد تا رشد اقتصادی در سه ماه دوم 2020 با افت 12 درصدی روبرو شود.

پیش بینی S&P Global از کاهش 12 درصدی رشد اقتصادی آمریکا

این موسسه رتبه بندی پیش از این کاهش 6 درصدی تولید ناخالص داخلی آمریکا را در این مدت پیش بینی کرده بود. موسسه S&P Global اعلام کرد: اکنون مشخص شده است که خسارات وارد شده به فعالیت های اقتصادی جهان ناشی از تدابیر اتخاذ شده دولتها برای مقابله با شیوع ویروس کرونا به مراتب شدیدتر از ارزیابی های اولیه بوده است.

این موسسه از دولتهای جهان خواسته است تا سیاست های مالی حمایتی را هرچه سریعتر اتخاذ کنند و در غیر این صورت با خسارات شدید اقتصادی روبرو خواهند شد. موسسه S&P Global پیش بینی کرده است که کاهش تولید ناخالص داخلی اروپا در شش ماه نخست امسال شبیه پیش بینی این موسسه برای آمریکا خواهد بود.

تولید ناخالص داخلی چین نیز پس از افت شدید 13 درصدی در سه ماه نخست 2020 در سه ماه دوم با رونق و رشد روبرو خواهد شد. به نظر می رسد اقتصاد چین در حال باثبات شدن است. آمارهای اولیه اقتصادی نشان می دهد که اوضاع چین در حال بهبود است.

این موسسه پیش بینی کرده است که تولید ناخالص داخلی کشورهای نوظهور مثل برزیل هند و مکزیک در سه ماه دوم امسال با افت دو رقمی روبرو خواهد شد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان