تاثیر کرونا بر کاهش تقاضای نفت

قیمت نفت خام


مدیر آژانس بین المللی انرژی بر این باور است که شیوع ویروس کرونا می تواند موجب کاهش 20 میلیون بشکه در روز تقاضای جهانی نفت در سال 2020 میلادی شود و تاثیر کرونا بر کاهش تقاضای نفت ملموس است. به گزارش پلاتس، فاتح بیرول مدیر آژانس بین المللی انرژی گفت: شیوع جهانی ویروس کرونا موجب خواهد شد تا تقاضای نفت در دنیا امسال با 20 میلیون بشکه کاهش به 80 میلیون بشکه در روز برسد.

وی در ادامه افزود: تقاضای جهانی نفت در سه ماه نخست 2020 با کاهش شدیدی روبرو خواهد شد و این کاهش حتی در سه ماه دوم و سوم نیز شدیدتر خواهد بود چرا که 3 میلیارد نفر از مردم جهان ماه ها قادر به سفر نخواهند بود. این مساله می تواند سالها تبعات چشمگیری به همراه داشته باشد.

تحلیل های S&P Global Platts Analytics و گلدمن ساکس در مورد تاثیر کرونا بر کاهش تقاضای نفت

این در شرایطی است که تازه ترین تحلیل S&P Global Platts Analytics  نشان می دهد تقاضای جهانی نفت امسال با افت 4.5 میلیون بشکه در روز روبرو خواهد شد، با 15 درصد کاهش در ماه های آوریل و می. بانک گلدمن ساکس نیز پیش بینی کرده است که تقاضای جهانی نفت در ماه مارس 10.5 میلیون و در ماه آوریل 18.7 میلیون بشکه و همچنین دیگر کالا های اقتصادی کاهش خواهد یافت.

بیرول افزود: پیش بینی می کنم تولید شیل نفت آمریکا به خاطر افت شدید تقاضا و ادامه جنگ قیمت بین روسیه و عربستان سعودی، آسیب خواهد دید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان