تحلیل S&PGlobal درباره وضعیت بازار جهانی مس


تحلیل S&PGlobal درباره بازار جهانی مس : تازه ترین تحلیل S&P Global Market Intelligence نشان می دهد شرایط ناامید کننده اقتصادی به خاطر ویروس کرونا موجب خواهد شد تا بازار جهانی مس تصفیه شده در سال 2020 با مازاد عرضه روبرو شود.

به گزارش پلاتس، تحلیلگران S&P Global Market Intelligence در تازه ترین تحلیل خود پیش بینی کردند که بازار مس تصفیه شده در سال 2020 میلادی با مازاد عرضه روبرو خواهد شد که علت اصلی آن شرایط نامساعد اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا است. این در شرایطی است که بازار مس تصفیه شده در سال 2019 با کمبود عرضه روبرو بود.

بر اساس این گزارش شیوع ویروس کرونا فشار زیادی را بر تقاضای صنعتی مس به خصوص در چین وارد کرده است.

یکی از تحلیلگران این مرکز گفت: در طرف عرضه نیز، تولید کاتد مس در چین تحت فشار زیادی قرار گرفته است، چرا که برخی کارخانه های ذوب تولید خود را به خاطر افزایش ذخایر اسید سولفوریک کاهش داده اند. بنابر این پیش بینی می کنیم در مجموع بازار مس تصفیه شده در سال 2020 با مازاد 22 هزار تن عرضه روبرو خواهد شد. این رقم در سال 2019 با کمبود 41 هزار تنی روبرو شده بود.

تحلیل S&PGlobal درباره بازار جهانی مس

یک تحلیلگر دیگر بر این باور است که مازاد عرضه مس تصفیه شده احتمالا به خاطر افت 3.3 درصدی تقاضای این کالای اقتصادی در چین ، تشدید شود. پیش بینی می شود تقاضای مس چین امسال به 11.1 میلیون تن برسد که این مساله به خاطر افت تولید ناخالص داخلی این کشور خواهد بود.

آمارهای جدید گروه بین المللی مطالعات مس نیز نشان می دهد کمبود مس در بازار نسبت به سالهای قبل در سال 2019 کمتر شده است.  آمارهای گروه بین المللی مطالعات مس حاکی است که بازار مس در سال 2019 با کمبود 340 هزار تن عرضه روبرو شده است این رقم در سال 2018 به 390 هزار تن رسیده بود.

تحلیلگر S&P Global Market Intelligence درباره وضعیت قیمت مس در سال 2020 نیز گفت: گرچه انتظار می رود قیمت فلزات صنعتی در سال 2020 با چالش جدی روبرو شود ولی اگر شیوع ویروس کرونا تا اواسط امسال به اوج خود برسد، می توان امیدوار بود که قیمت فلزات صنعتی در شش ماه دوم امسال افزایش یابد.

وی افزود: اجرای سیاست های محرک پولی و مالی از سوی بانکهای مرکزی و دولتهای جهان می تواند موجب تقویت تقاضا و قیمت فلزات صنعتی به خصوص مس شود.

S&P Global Market Intelligence در ادامه این گزارش پیش بینی خود درباره میانگین قیمت مس در سال 2020 را به 5850 دلار کاهش داده است. این رقم در گزارش قبلی 6100 دلار اعلام شده بود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان