ادامه روند نزولی قیمت نفت تحت تاثیر 2 عامل مهم


قیمت نفت در آغاز مبادلات روز دوشنبه در حالی به مسیر کاهشی خود ادامه داده است که سرمایه گذاران منتظر آزادسازی ذخایر راهبردی انرژی از سوی کشورهای مصرف کننده هستند.

به گزارش رویترز، برقراری آتش بس احتمالی در یمن نیز می تواند نگرانی های مربوط به اختلالات عرضه انرژی در خاورمیانه را کاهش دهد.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در بازار لندن با 79 سنت کاهش به 103.60 دلار رسیده است. هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز با 82 سنت کاهش 98.45 دلار داد و ستد شده است.

سازمان ملل توانسته است یک آتش بس دو ماهه را بین حوثی های یمنی و ائتلاف به رهبری عربستان سعودی برقرار کند. این برای نخستین بار در جنگ 7 ساله یمن و عربستان است که این آتش بس منعقد شده است.

تاسیسات نفتی عربستان در این مدت بارها هدف حملات حوثی های یمن قرار گرفته است. این آتش بس می تواند تهدیدات علیه عرضه نفت در خاورمیانه را کاهش دهد.

منابع آگاه نیز اعلام کرده اند که تولید نفت و میعانات گازی روسیه در ماه مارس به کمتر از 11.01 میلیون بشکه در روز رسیده است. این رقم در ماه فوریه به 11.08 میلیون بشکه رسیده بود.

به نظر می رسد تحریم های غرب تاثیر مستقیمی بر افت صادرات نفت و گاز روسیه در این مدت داشته است.

قیمت نفت هفته گذشته پس از اعلام تصمیم جو بایدن رئیس جمهور آمریکا مبنی بر آزادسازی ذخایر نفتی به میزان یک میلیون بشکه در روز طی شش ماه آینده با افت 13 درصدی روبرو شد.

سایر کشورهای مصرف کننده نفت عضو سازمان بین المللی انرژی نیز روز جمعه موافقت خود را با آزادسازی ذخایر نفتی اعلام کرده اند.

از سوی دیگر اعمال قرنطینه در شهر شانگهای و خیزش مجدد ویروس کرونا در چین نگرانی های زیادی را درباره تقاضای انرژی در این کشور به وجود آورده است.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان