تازه ترین پیش بینی ها درباره رشد اقتصادی آلمان و منطقه یورو


دولت آلمان پیش بینی کرده است بزرگترین اقتصاد اروپا در سال جاری میلادی 3 درصد رشد خواهد کرد.به گزارش رویترز، یک مقام رسمی دولت آلمان تاکید کرد: پیش بینی ما این است که اقتصاد آلمان در سال 2021 میلادی با رشد 3 درصدی روبرو خواهد شد. 

این در حالی است که دولت آلمان در ماه نوامبر پیش بینی کرده بود رشد اقتصادی در سال 2021 به بیش از 4.4 درصد خواهد رسید. علت اصلی تجدیدنظر دولت آلمان در رشد اقتصادی سال جاری اعمال مرحله دوم قرنطینه پس از شیوع ویروس کرونا است. 

پیتر آلتمایر وزیر اقتصاد آلمان قرار است به زودی پیش بینی رسمی درباره اوضاع اقتصادی این کشور را اعلام کند. شیوع مجدد ویروس کرونا در آلمان و سایر کشورهای اروپایی نگرانی ها درباره اوضاع اقتصادی را تشدید کرده است. 

دولت آلمان تدابیر قرنطینه ای را در ماه نوامبر اعلام کرد و سپس این تدابیر را در ماه های دسامبر و ژانویه تشدید کرده است.خبر دیگر اینکه نظرسنجی بانک مرکزی اروپا از تحلیلگران اقتصادی نشان می دهد اقتصاد منطقه یورو امسال با رونق روبرو خواهد شد ولی رونق اقتصادی منطقه یورو کمتر از انتظارات قبلی خواهد بود.

تحلیلگران اقتصادی پیش بینی کرده اند که رشد واقعی تولید ناخالص داخلی منطقه یورو امسال به 4.4 درصد خواهد رسید. این رقم در نظرسنجی قبلی 5.3 درصد اعلام شده بود.این نظرسنجی افزود: رشد اقتصادی منطقه یورو در سال 2022 میلادی نیز به 3.7 درصد می رسد. این رقم در نظرسنجی اکتبر به 2.6 درصد رسیده بود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان