لغو محدودیت های کرونایی در چین و محدودیت عرضه قیمت نفت را افزایش داد


قیمت نفت در آغاز معاملات روز سه شنبه تحت تاثیر امیدواری ها نسبت به رونق تقاضا در چین  محدودیت عرضه با افزایش نسبی روبرو شده است.

لغو بخشی از محدودیت های کرونایی در چین موجب شده تا تحلیلگران نسبت به رشد و رونق تقاضای انرژی امیدوار شوند. این در حالی است که شک و تردیدهای زیادی درباره افزایش تولید اوپک پلاس وجود دارد.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 19 سنت افزایش به 119.70 دلار رسیده و هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز با 25 سنت رشد به 118.75 دلار رسیده است.

تحلیلگران موسسه تحقیقاتی ای ان زد بر این باورند که لغو محدودیت های سفر در چین موجب رشد تقاضای نفت طی هفته های آینده خواهد شد.

زندگی در شهرهای پکن و شانگهای طی روزهای اخیر به وضعیت عادی بازگشته است،آن هم پس از محدودیت های کرونایی دو ماه گذشته.

 عربستان سعودی قیمت نفت سبک خود برای مشتریان آسیایی را 6.50 دلار بالاتر از میانگین قیمت نفت عمان و دوبی تعیین کرده است.این رقم در ماه ژوئن به 4.40 دلار رسیده بود.

این تصمیم پس از آن اتخاذ شده است که اوپک پلاس در نشست اخیر خود با افزایش 648 هزار بشکه ای تولید نفت در ماه های جولای و اوت موافقت کرده است.

این در حالی است که بسیاری از اعضای اوپک پلاس قادر به افزایش سریع تولید نفت نیستند و روسیه نیز با تحریم های غرب روبرو است.

عربستان همچنین قیمت نفت سبک صادراتی خود برای اروپا را 4.30 دلار بالاتر از میانگین قیمت نفت برنت در ماه جولای تعیین کرد است. این رقم در ماه ژوئن نیز به 2.10 دلار رسیده بود.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان