بازار نفت منتظر نتایج مذاکرات هسته ای ایران و آمریکا است


قیمت نفت در آغاز مبادلات امروز پنجشنبه تحت تاثیر مذاکرات هسته ای ایران و قدرت های جهانی از یک سو و کاهش ذخایر انرژی آمریکا از سوی دیگر قرار داشته است.

به گزارش رویترز، قیمت نفت که روز چهارشنبه پس از انتشار خبر مربوط به کاهش غیرمنتظره ذخایر انرژی آمریکا با افزایش نسبی روبرو شده بود، در آغاز مبادلات امروز پنجشنبه با افت اندکی همراه شده است.

سرمایه گذاران بین المللی منتظر روشن شدن وضعیت مذاکرات هسته ای ایران و قدرت های جهانی و تاثیر آن بر عرضه نفت هستند.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در بازار لندن امروز با 10 سنت کاهش به 91.45 دلار رسیده است. هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز با 8 سنت افزایش به 89.74 دلار رسیده است.

رشد تقاضای جهانی نفت پس از افت نسبی بحران ویروس کرونا موجب شده است تا عرضه با محدودیت زیادی روبرو شود و ذخایر انرژی کشورهای بزرگ مصرف کننده به شدت کاهش یابد.

تازه ترین آمارهای اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان می دهد ذخایر نفت خام این کشور طی هفته گذشته 4.8 میلیون بشکه کاهش داشته و به 410.4 میلیون بشکه رسیده است. این پایین ترین سطح ذخایر انرژی آمریکا از اکتبر 2018 به شمار می رود.

برخی تحلیلگران بر این باورند که کالتالیزورهای زیادی در بازار انرژی وجود دارد که می تواند قیمت نفت را به سرعت به 100 دلار در هر بشکه افزایش دهد. تنش های سیاسی در خاورمیانه و شرق اروپا از یک سو و رشد فزاینده تقاضا و کمبود عرضه از سوی دیگر می تواند عامل مهمی برای ادامه روند صعودی قیمت نفت باشد.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان