تثبیت قیمت نفت همزمان با افزایش ذخایر بنزین آمریکا


قیمت نفت در آغاز مبادلات روز پنجشنبه در بازارهای بین المللی در شرایطی با ثبات نسبی روبرو شده که ذخایر بنزین آمریکا افزایش یافته و سرمایه گذاران نگران کاهش رشد اقتصادی جهان و افت تقاضا هستند.

این در حالی است که نگرانی های زیادی درباره محدودیت عرضه نفت در بازارهای جهانی وجود دارد و این عامل مانع مهمی برای کاهش بیشتر قیمت نفت بوده است.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه اوت با 25 سنت کاهش به 116.01 دلار رسیده و هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز با 19 سنت افت 109.58 دلار داد و ستد شده است.

قیمت هر دو نفت روز چهارشنبه پس از آن با کاهش 2 درصدی روبرو شد که اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد سطح ذخایر نفت خام این کشور طی هفته گذشته با کاهش روبرو شده ولی تولید نفت خام آمریکا به بالاترین سطح خود از آوریل 2020 رسیده است.

سطح ذخایر بنزین و گازوئیل آمریکا نیز در این مدت افزایش داشته و پالایشگاه ها با 95 درصد ظرفیت اسمی خود مشغول به فعالیت بوده اند، این بالاترین ظرفیت تولید پالایشگاه های آمریکا در 4 سال اخیر بوده است.

از سوی دیگر تقویت ارزش دلار نیز فشار زیادی را بر قیمت نفت وارد کرده است.

نشست دو روزه کشورهای عضو اوپک پلاس نیز در حالی چهارشنبه آغاز به کار کرد است که منابع آگاه اعلام کردند احتمال کمی وجود دارد که اعضای این ائتلاف تولید نفت خود را افزایش دهند.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان