انجمن جهانی فولاد خبر داد: افزایش 6.4 درصدی تولید فولاد ایران در ماه آوریل


انجمن جهانی فولاد از افزایش 6.4 درصدی تولید فولاد ایران در ماه آوریل 2021 نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داده است.

 

انجمن جهانی فولاد اعلام کرد: تولید فولاد ایران در آوریل 2021 میلادی به بیش از 2.5 تن رسیده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 6.4 درصد افزایش داشته است.

بر اساس این گزارش، ایران بیش از 71.4 درصد تولید فولاد در منطقه غرب آسیا را در اختیار دارد.

این گزارش افزود: تولید فولاد ایران در 4 ماه نخست سال 2021 میلادی به 10 میلیون تن رسیده که نسبت به سال قبل با افزایش 9.6 درصدی روبرو شده است.

انجمن جهانی فولاد، ایران را دهمین تولیدکننده بزرگ فولاد جهان معرفی کرده است. چین، هند، ژاپن، آمریکا، روسیه، کره جنوبی ، آلمان، ترکیه، برزیل و ایران به ترتیب بزرگترین تولیدکنندگان فولاد جهان به شمار می روند.

چین با تولید 97.9 میلیون تن، هند با 8.3 میلیون تن و ژاپن با 7.8 میلیون تن در رتبه های نخست تا سوم تولید فولاد در جهان قرار دارند.

پس از این کشورها، آمریکا با تولید 6.9میلیون تن، روسیه با 6.5 میلیون تن، کره جنوبی با 5.9 میلیون تن، آلمان با 3.4 میلیون تن، ترکیه با 3.3 میلیون تن، برزیل با 3.1 میلیون تن و ایران با 2.5 میلیون تن، جایگاه های چهارم تا دهم را به خود اختصاص داده اند.

با شروع همه گیری ویروس کرونا در جهان از دسامبر سال 2019، صنایع، کارخانه ها و تقریبا تمامی کشورها در تعطیلی فرو رفتند و خسارات اقتصادی بیشماری در جهان به بار آورد اما پس از گذشت بیش از یک سال از این وضعیت برخی از کشورها در حال بازیابی نسبی خود هستند و در این ماه شرایط آنها بهتر شده است.

همچنین تولید فولاد در غرب آسیا با افزایش 15.3 درصدی به 3.5 میلیون تن رسیده است که با توجه به تولید 2.5 میلیون تنی ایران در این ماه، 71.4 درصد تولید فولاد غرب آسیا در اختیار ایران است.

تولید فولاد هند نسبت به آوریل سال گذشته میلادی 152.1 درصد افزایش یافت؛ برزیل با افزایش 59.3 درصدی در جایگاه دوم بیشترین افزایش و سپس ترکیه با افزایش 46.6 درصدی در جایگاه سوم قرار گرفتند.

 تولید فولاد جهان در ماه آوریل 2021 نسبت به مدت مشابه سال گذشته  23.3 درصد افزایش یافته است و به 169.5 میلیون تن رسیده است.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان