افزایش دکل های حفاری نفت و گاز فعال آمریکا در هفته گذشته


آمارهای موسسه Enverus نشان می دهد تعداد دکل های حفاری فعال نفت و گاز آمریکا طی هفته گذشته با افزایش روبرو شده است.به گزارش پلاتس، آمارهای موسسه Enverus حاکی است تعداد دکل های حفاری نفت و گاز فعال آمریکا در هفته منتهی به 21 اکتبر با 11 مورد افزایش به 347 دکل رسیده است. این برای دومین هفته متوالی است که تعداد دکل های حفاری آمریکا با رشد دو رقمی روبرو شده است.

بر اساس این گزارش تعداد دکل های نفتی فعال آمریکا در این مدت با 8 مورد افزایش به 246 رسیده که این بالاترین رقم از 20 می و 25 درصد بیشتر از ماه اوت است که تعداد دکل های فعال به کمتر از 194 رسیده بود.

تعداد دکل های حفاری فعال گاز آمریکا نیز با 3 مورد افزایش به 101 رسیده است. این رقم نیز نسبت به 86 دکل حفاری فعال در ماه جولای بیش از 17 درصد رشد داشته است.

تعداد کل دکل های حفاری نفت و گاز فعال در آمریکا نسبت به اواخر اوت تاکنون 65 عدد معادل 30 درصد افزایش نشان می دهد.با این حال تعداد دکل های حفاری فعال در آمریکا نسبت به سال قبل 62 درصد کاهش داشته است. این تعداد در مدت مشابه پارسال به 578 دکل حفاری فعال رسیده بود.

افزایش تعداد دکل های حفاری نفت و گاز آمریکا در حالی است که قیمت جهانی نفت خام در حال تثبیت نسبی است. 

 تحلیلگران پیش بینی می کنند که بهبود وضعیت بازار جهانی انرژی می تواند تاثیر زیادی بر روند صعودی تعداد دکل های حفاری فعال آمریکا طی هفته های آینده داشته باشد.

آمارهای منتشر شده از سوی شرکت Haynes and Boone نشان می دهد که از ابتدای سال 2020 تاکنون بیش از 40 شرکت تولیدکننده نفت و گاز آمریکایی اعلام ورشکستگی کرده اند. این بالاترین رکورد ورشکستگی شرکتهای نفت و گاز آمریکا از سال 2016 به شمار می رود. میزان بدهی شرکتهای نفتی ورشکسته آمریکایی نیز تا پایان امسال از سطح بدهی های 2016 میلادی فراتر خواهد رفت.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان