مبادلات تجاری آمریکا به پایین ترین سطح در ده سال اخیر رسید


تازه ترین آمارهای رسمی نشان می دهد صادرات کالا و خدمات آمریکا در ماه می به پایین ترین حد خود در ده سال اخیر رسیده است.به گزارش بلومبرگ، شیوع ویروس کرونا و کاهش شدید تقاضای خارجی، عامل اصلی افت چشمگیر صادرات آمریکا در ماه می بوده است.

بر اساس این گزارش وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد: کسری تجاری در این مدت به بیش از 54.6 میلیارد دلار رسیده است. این رقم در ماه آوریل به 49.8 میلیارد دلار رسیده بود. صادرات آمریکا طی ماه می با 4.4 درصد کاهش به 144.5 میلیارد دلار رسیده که پایین ترین رقم از نوامبر 2009 به شمار می رود. واردات آمریکا نیز در این مدت با 0.9 درصد کاهش به 199.1 میلیارد دلار رسیده که پایین ترین رقم از جولای 2010 میلادی بوده است.

در مجموع ارزش کل صادرات و واردات آمریکا در ماه می به کمتر از 343.6 میلیارد دلار رسیده که پایین ترین رقم از آوریل 2010 به شمار می رود.بزرگترین اقتصاد جهان از تبعات منفی بحران ویروس کرونا به شدت آسیب دیده است، افزایش نرخ بیکاری، کاهش تقاضای مصرف کننده و افت سفرهای بین المللی از جمله مهمترین تاثیرات منفی این بحران بر اقتصاد آمریکا بوده است.تنش های تجاری بین آمریکا و چین نیز موجب تشدید مشکلات و چالش های اقتصادی شده است. کسری تجاری آمریکا با چین نیز در این مدت به 27.9 میلیارد دلار رسیده است. این رقم در ماه آوریل به 26 میلیارد دلار رسیده بود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان