آیا روند نزولی قیمت بیت کوین ادامه خواهد یافت؟


برخی تحلیلگران و استراتژیست های بین المللی بر این باورند که قیمت بیت کوین احتمالا به روند نزولی خود ادامه خواهد داد.

به گزارش کوین دسک، اسکاد ماینرد تحلیلگر برجسته موسسه سرمایه گذاری “گوگن هایم” در مصاحبه ای تاکید کرد: این احتمال وجود دارد که سقوط قیمت بین کوین همچنان ادامه یابد و قیمت این ارز مجازی مشهور و شناخته شده به کمتر از 10 تا 15 هزار دلار برسد.

بر اساس این گزارش وی البته پیش بینی کرده است که احتمال دارد قیمت بیت کوین طی سال های آینده در سطح پایینی قرار بگیرد ولی بعدا بار دیگر در مسیر صعود و جهش قرار خواهد گرفت.

این در حالی است که موسسه سرمایه گذاری گوگن هایم در ماه دسامبر اعلام کرده بود که ارزش ساختاری و بنیادی بیت کوین بیش از 400 هزار دلار است.

این تحلیلگر اقتصادی در ماه فوریه نیز پیش بینی کرده بود که قیمت بیت کوین به بیش از 600 هزار دلار خواهد رسید که این اظهارنظر جنجال زیادی را به پا کرد.

برخی تحلیلگران نیز معتقدند سیاست های دولت چین برای مقابله با بیت کوین و سایر ارزهای مجازی موجب نوسانات شدید بازار ارزهای دیجیتال شده است.

مقام های چینی طی هفته های اخیر سیاستهای سختگیرانه ای را علیه استخراج بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال اتخاذ کرده اند.

بن سوان، تحلیلگر ارشد ارزهای مجازی گفت: ماینرهای بیت‌ کوین در چین در حال فروش تجهیزات خود به قیمت اوراقی هستند. بخش قابل توجهی از آنها هم در حال فرار از چین هستند چرا که دیگر نمی‌توانند بیت‌کوین استخراج کنند

این اتفاقات به خصوص در استان سیچوان که بخش قابل توجهی از استخراج بیت‌کوین در چین را پوشش می داد، شدت بیشتری گرفته است.

سوان می‌گوید‌: سیچوان در واقع محلی بود که نیمی از بیت‌کوین‌های جهان در آن استخراج می‌شد.

انتهای پیام /

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان