ژاپن 3 ماه پس از لغو تحریم ها واردات نفت از ایران را از سرمی گیرد

رئیس انجمن نفت ژاپن Petroleum Association of Japan گفت، پالایشگاه های ژاپنی احتمالا واردات نفت از ایران را 3 ماه پس از لغو تحریم ها از سرخواهند گرفت.

به گزارش پلاتس ، تسوتومو سوگیموری رئیس انجمن نفت ژاپن در اظهاراتی گفت: 3 ماه پس از تایید لغو تحریم های ایران، پالایشگاه های ژاپنی می توانند واردات نفت از این کشور را از سر بگیرند.

بر اساس این گزارش وی در یک کنفرانس آنلاین افزود: پس از تایید رسمی لغو تحریم ها، از سرگیری واردات نفت از ایران حدودا 3 ماه طول خواهد کشید. بدون تایید لغو تحریم ها، پالایشگاه های ژاپنی نمی توانند از سرگیری واردات نفت از ایران را مد نظر قرار دهند.

اظهارات این مقام ژاپنی پس از آن است که حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران 20 ماه می گفته است که یک توافق اصلی و مهم برای احیای برجام حاصل شده است.

بازگشت نفت ایران به بازارهای جهانی می تواند رقابت جدیدی را در بین تولیدکنندگان بزرگ نفت خام در تامین انرژی مورد نیاز مشتریان آسیایی ایجاد کند و موجب ارائه پیشنهادات رقابتی به مشتریان آسیایی به خصوص چین هند ژاپن و کره جنوبی شود.

برخی آمارها نشان می دهد اسپرد نفت سبک ایران در مقایسه با نفت سبک عربی برای بارگیری در ماه ژوئن به منفی 20 سنت رسیده است.

انتهای پیام /

,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

فهرست