افزایش واردات مس و افت واردات سنگ آهن چین


تازه ترین آمارهای رسمی نشان می دهد واردات مس چین در ماه مارس را رشد 13 درصدی روبرو شده است و افزایش یافت. به گزارش رویترز، آمارهای گمرک چین نشان می دهد واردات مس این کشور در ماه مارس با 13 درصد رشد به 441926 تن رسیده است.

افزایش واردات مس چین

از سرگیری فعالیت کارخانه های صنعتی چین پس از کاهش شیوع ویروس کرونا تاثیر زیادی بر رشد واردات مس در این مدت داشته است. با این حال واردات مس چین در ماه مارس پایین ترین سطح از اکتبر گذشته بوده است. واردات کنستانتره مس چین نیز در این مدت به 1.779 میلیون تن رسیده که نسبت به سال قبل 0.7 درصد رشد داشته ولی پایین ترین رقم از سپتامبر به شمار می رود.

صادرات آلومینیوم نیز با 5 درصد کاهش نسبت به سال قبل به 518594 تن رسیده ولی بالاترین رقم از ماه می 2019 میلادی است. آمارهای رسمی همچنین نشان می دهد واردات سنگ آهن چین نیز در ماه مارس با کاهش روبرو شده است چرا که تبعات منفی شیوع ویروس کرونا موجب افزایش ذخایر فولاد شرکتهای چینی و افت شدید فعالیت های صنعتی و ساختمانی شده است.

واردات سنگ آهن چین در این مدت به 85.91 میلیون تن رسیده که نسبت به سال قبل 0.6 درصد کاهش داشته است.  این آمارها نشان می دهد چین در سه ماه نخست امسال 262.7 میلیون تن سنگ آهن وارد کرده است که نسبت به سال قبل 1.3 درصد رشد نشان می دهد.

افزایش واردات مس چین

آمارهای موسسه مشاوره Mysteel نشان می دهد ذخایر فولاد تجار چینی تا 12 مارس به بیش از 25.98 میلیون تن رسیده است. کاهش 15 درصدی قیمت قراضه فولاد ، این کالای اقتصادی ، نسبت به سال گذشته تاثیر زیادی بر افت تقاضای سنگ آهن از سوی شرکتهای فولادی چین داشته است.

آمارهای رسمی نشان می دهد ظرفیت تولید 247 شرکت فولادی چین برای چهارمین هفته متوالی افزایش یافته و تا 10 آوریل به 78.81 درصد رسیده است.  صادرات محصولات فولادی چین در سه ماه نخست امسال نیز با 16 درصد کاهش نسبت به سال قبل به 14.3 میلیون تن رسیده است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان