زیان 118 میلیارد دلاری صنعت حمل و نقل هوایی جهان در سال 2020


انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرده است که تعداد مسافران هوایی در سال 2020 میلادی با افت 61 درصدی روبرو خواهد شد.

به گزارش پلاتس، انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی موسوم به یاتا در گزارشی پیش بینی کرده است که تعداد مسافران هوایی جهان امسال با 61 درصد کاهش نسبت به سال قبل به 1.8 میلیارد نفر خواهد رسید.

بر اساس این گزارش تعداد مسافرانی که امسال از طریق حمل و نقل هوایی مسافرت می کنند معادل تعداد مسافران در سال 2003 میلادی است.

شیوع ویروس کرونا عامل اصلی افت شدید مسافرت های هوایی به شمار می رود. البته پیش بینی می شود تعداد مسافران هوایی در سال 2021 میلادی به 2.8 میلیارد نفر خواهد رسید.

انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی همچنین براورد کرده است که صنعت حمل و نقل هوایی جهان امسال با زیان 118.5 میلیارد دلاری روبرو خواهد شد و این زیان خالص سال آینده نیز به 38.7 میلیارد دلار می رسد. 

در بخش حمل و نقل بار و کالا نیز پیش بینی می شود امسال در مجموع 54.2 میلیون تن محموله تجاری حمل و نقل شود، این رقم در سال 2019 میلادی به بیش از 61.3 میلیون تن رسیده بود.

پیش بینی می شود نقش حمل و نقل هوایی در سال 2021 به خاطر توزیع واکسن کرونا در سطح جهان، چشمگیرتر شود و این صنعت با رونق نسبی روبرو خواهد شد. پیش بینی ها نشان می دهد در سال 2021 میزان حمل و نقل بار و کالاهای تجاری به 61.2 میلیون تن خواهد رسید.

به نظر می رسد وضعیت صنعت هواپیمایی جهان طی ماه های آینده بستگی زیادی به بحران شیوع کرونا و تدابیر قرنطینه ای و محدودکننده در کشورهای مختلف جهان خواهد داشت.

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان