پیش بینی آلیکس پارتنرز از زیان ۲۱۰ میلیارد دلاری شرکت های خودروسازی جهان


شرکت آلیکس پارتنرز در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرده است که شرکتهای خودروسازی جهان جهان در سال جاری میلادی با زیان و ضرر ۲۱۰ میلیارد دلاری روبرو خواهند شد.

به گزارش رویترز، شرکت آلیکس پارتنرز در حالی پیش بینی کرده است شرکتهای خودروساز جهان امسال با زیان و ضرر 210 میلیارد دلاری مواجه می شوند که این رقم تقریباً دو برابر پیش بینی قبلی این شرکت به شمار می رود.

در این گزارش امده است: کمبود تراشه تنها بخشی از مشکل زنجیره تامین است و افزایش قیمت و عرضه محدود مواد اولیه مثل فولاد و رزین پلاستیک موجب رشد هزینه تولید و محدود شدن تولید خودروسازان شده است.

این پیش بینی نشان می دهد خودروسازان جهان در سال 2021 میلادی قادر به دستیابی به هدف تولید 7.7 میلیون دستگاه خودرو نخواهند بود.

این شرکت مشاوره ای در ماه می پیش بینی کرده بود که خودروسازان جهان امسال با زیان و ضرر 110 میلیارد دلاری روبرو خواهند شد و 3.9 میلیون خودرو از برنامه تولید خود در سال جاری عقب خواهند ماند.

این پیش بینی جدید در شرایطی مطرح می شود که خودروسازان و تولیدکنندگان کامیون های تجاری هشدار داده اند برخلاف چیزی که مدیران این صنعت امیدوار بودند، مشکلات کمبود تراشه و افزایش قیمت کالاها در ماه های پایانی سال 2021 کاهش نخواهد یافت.

هفته گذشته مؤسسه آی اچ اس مارکت IHS Markit  نیز چشم انداز تولید جهانی صنعت خودرو خود را برای سالهای 2021 و 2022 کاهش داد.

منابع تولید تراشه در چند ماه گذشته با شیوع ویروس کرونا در مالزی به شدت آسیب دیده است، که این امر تولید عرضه کنندگان مهم را با مشکل مواجه کرده است.

انتهای پیام/

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان