ادامه روند صعودی قیمت جهانی نفت برای پنجمین روز متوالی


قیمت نفت در بازارهای بین المللی امروز دوشنبه برای پنجمین روز معاملاتی متوالی با افزایش روبرو شده است.

به گزارش رویترز، نگرانی های مربوط به تولید و عرضه از یک سو و پیش بینی های مربوط به افزایش تقاضای جهانی انرژی در پی بهبود شرایط کرونایی در برخی کشورها عامل اصلی رشد فزاینده قیمت نفت در بازارهای بین المللی بوده است.

بر اساس این گزارش قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در بازار لندن امروز با 1.14 دلار افزایش به بیش از 79.23 دلار رسیده است. این برای سومین هفته متوالی است که قیمت نفت برنت در حال افزایش است.

قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز با 1.11 دلار افزایش به 75.09 دلار رسیده است. قیمت نفت آمریکا نیز طی هفته های اخیر روند کاملا صعودی داشته است.

موسسه تحقیقاتی ای ان زد ریسرچ در تحلیلی نوشت: محدودیت های عرضه و تولید موجب شده است تا ذخایر انرژی در سراسر مناطق جهان با کاهش روبرو شود. از سوی دیگر افزایش قیمت جهانی گاز طبیعی نیز موجب شده تا قیمت نفت خام با رشد بیشتری روبرو شود زیرا نفت نسبت به گاز سوخت ارزان تری برای نیروگاه های برق است.

همزمان با افزایش تقاضا به نظر می رسد کشورهای عضو اوپک پلاس قادر به افزایش سریع تولید و عرضه نیستند زیرا تبعات ناشی از شیوع ویروس کرونا موجب افت سرمایه گذاری در پروژه های نفتی شده است.

تازه ترین آمارهای رسمی نشان می دهد واردات نفت هند در ماه اوت به بالاترین سطح خود در 3 ماه اخیر رسیده است.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان