هشدار بلومبرگ اکونومیکس نسبت به تبعات منفی ویروس کرونا بر اقتصاد جهانی


برآوردهای بلومبرگ اکونومیکس نشان می دهد شیوع ویروس کرونا موجب افت 4 درصدی اقتصاد جهانی در سال 2020 خواهد شد. گرچه بلومبرگ اونومیکس پیش بینی می کند که اقتصاد جهانی در شش ماه دوم امسال با رشد و رونق نسبی روبرو می شود ولی نسبت به تبعات منفی اقتصادی این بحران و چالش بزرگ هشدار داده است.

تام اورلیک و جیمی راش تحلیلگران اقتصادی بلومبرگ در گزارشی اعلام کردند: اقتصاد جهانی وارد یک رکود بی سابقه شده و اکثر اقتصادهای توسعه یافته با بدترین و ضعیف ترین عملکرد خود از زمان بحران و رکود بزرگ در دهه 1930 روبرو شده اند. بر اساس برآوردهای اولیه که ابتدای امسال انجام شده، بحران کرونا بیش از 6 تریلیون دلار به تولید اقتصادی جهان لطمه می زند.

بلومبرگ اکونومیکس : تبعات منفی ویروس کرونا

بلومبرگ اکونومیکس : تبعات منفی ویروس کرونا

این تحلیل افزود: رقم 6 تریلیون دلاری بر اساس فرضیه های خوشبینانه درباره این بحران و سیاست های محرک اقتصادی و مالی دولتهای مختلف در سراسر جهان برآورد شده است. بر اساس این سناریو، تولید ناخالص داخلی آمریکا بیش از 6.4 درصد، منطقه یورو 8.1 درصد و ژاپن 4 درصد کاهش خواهد یافت و چین نیز با کمترین رشد اقتصادی روبرو می شود. تحلیلگران بلومبرگ براین باورند که موج دوم شیوع ویروس کرونا می تواند موجب کاهش 5.6 درصدی تولید ناخالص داخلی جهان شود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان