دفتر آمارهای ملی چین از کاهش تولید فولاد این کشور در ماه سپتامبر خبر داده است.به گزارش پلاتس، تولید فولاد خام چین که در ماه اوت یک رکورد خوب را ثبت کرده بود، در ماه سپتامبر با کاهش روبرو شده است. 

بر اساس این گزارش، تشدید شرایط اعتبارات بانکی تاثیر منفی زیادی بر تقاضای فولاد در بخش ساخت و ساز و بخش های زیرساختی داشته است.تولید فولاد چین در ماه اوت با 1.6 درصد افزایش نسبت به ماه قبل از آن به 94.85 میلیون تن رسید که یک رکورد جدید به شمار می رود. این رقم نسبت به سال قبل نیز 8.4 درصد رشد داشته است. تولید فولاد چین طی ماه های ژانویه تا اوت نیز با 3.7 درصد افزایش به 688.89 میلیون تن رسیده است.

این گزارش نشان می دهد تولید فولاد چین در ده روز نخست سپتامبر با 0.6 درصد کاهش نسبت به اوت به 2.96 میلیون تن رسیده است. البته این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 6.4 درصد بیشتر بوده است. 

کاهش تولید فولاد چین در اوایل ماه سپتامبر مطابق با انتظارات بازار بوده است. بسیاری از فعالان بازار پیش بینی می کنند که تولید فولاد چین در ماه اوت به اوج خود رسیده و تا پایان سال 2020 تولید فولاد این کشور روند نزولی خواهد داشت. 

تشدید سیاست های پولی بانک مرکزی چین با هدف جلوگیری از رشد نقدینگی تاثیر منفی زیادی بر تقاضای فولاد در بخش مسکن و زیرساختها داشته که مجموعا 55 درصد کل تقاضای فولاد چین را تشکیل می دهد. 

این در حالی است که اس اند پی گلوبال پلاتس پیش بینی خود از تولید فولاد چین در سال 2020 را 1.035 تا 1.045 میلیون تن افزایش داده که رشدی معادل 4 تا 5 درصد است. 

سیاست های محرک پولی و مالی دولت چین با هدف مقابله با تاثیرات منفی ویروس کرونا بر اقتصاد، موجب افزایش چشمگیر تقاضای فولاد در ماه های نخست 2020 میلادی شد. 

آمارهای جدید نشان می دهد رشد ساخت و ساز مسکن در چین در ماه اوت نسبت به سال قبل به 2.4 درصد رسیده است، این رقم در ماه جولای به بیش از 11.4 درصد رسیده بود. رشد سرمایه گذاری در بخش زیرساختی نیز در این مدت به 4 درصد رسیده است این رقم در ماه جولای با رشد 7.9 درصدی روبرو شده بود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان