قیمت نفت طی هفته گذشته با بیشترین افزایش در یک سال اخیر روبرو شد


بهای نفت در آخرین روز معاملاتی بازارهای جهانی با افزایش 2 درصدی روبرو شد تا بیشترین افزایش هفتگی طی یک سال گذشته را تجربه کند.

به گزارش رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال طی هفته گذشته بیش از 11 درصد و قیمت نفت سبک آمریکا نیز بیش از 10 درصد افزایش یافتند.

بر اساس این گزارش علت اصلی افزایش چشمگیر قیمت نفت طی روزهای اخیر این است که شرکت های تولید کننده نفت در آستانه وقوع طوفان موسمی در خلیج مکزیک ، تولید خود را متوقف کرده اند.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 1.63 دلار  یا 2.3 درصد افزایش به 72.70 دلار رسید و قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز با 1.32 دلار یا 2 درصد افزایش 68.74 دلار معامله شد.

قیمت نفت برنت طی هفته گذشته با رشد 11 درصدی و قیمت نفت آمریکا با افزایش 10 درصدی روبرو شده است که این بیشترین افزایش برای هر دو شاخص نفتی از ژوئن 2020 محسوب می شود.

در شرایطی که نهمین طوفان موسمی در حال نزدیک شدن به تاسیسات نفتی خلیج مکزیک است، شرکت های انرژی روز جمعه 59 درصد تولید نفت در خلیج مکزیک را متوقف کردند.

چاه های فراساحلی خلیج مکزیک حدود 17 درصد تولید نفت آمریکا را به خود اختصاص داده اند و بیش از 45 درصد ظرفیت پالایشگاه آمریکا نیز در سواحل این خلیج قرار دارد.

از دیگر عوامل افزایش قیمت نفت، کاهش ارزش دلار در برابر ارزهای بین المللی عنوان شده است.

انتهای پیام/

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان