ثبت بدترین عملکرد هفتگی شاخص سهام آمریکا


شاخص سهام آمریکا روز جمعه با کاهش روبرو شد و شاخص اس اند پی 500 و داوجونز بدترین عملکرد هفتگی خود در ماه های اخیر را ثبت کردند.

به گزارش رویترز، اظهارات جیمز بولارد مقام ارشد فدرال رزرو آمریکا درباره افزایش احتمالی نرخ بهره زودتر از انتظارات موجب نگرانی شدید سرمایه گذاران شد و این مساله تاثیر زیادی بر افت چشمگیر شاخص بورس وال استریت داشته است.

بر اساس این گزارش شاخص داوجونز و اس اند پی 500 که هفته گذشته را نزدیک به یک رکورد جدید آغاز کرده بود در نهایت به ترتیب با بیشترین افت هفتگی از اواخر اکتبر و اواخر فوریه روبرو شدند.

مذاکرات نشست اخیر فدرال رزرو آمریکا نشان می دهد احتمال افزایش زودتر از موعد نرخ بهره وجود دارد و ظاهرا بانک مرکزی آمریکا برای کاهش برنامه خرید اوراق قرضه نیز آماده می شود. این دو مساله مهم بر خلاف انتظارات و پیش بینی های قبلی سرمایه گذاران بوده و تاثیر منفی زیادی بر اعتماد سرمایه گذاران بورس وال استریت داشته است.

جیمز بولارد رئیس فدرال رزرو سنت لوییس در اظهاراتی گفته است که من از جمله 7 مقام بانک مرکزی آمریکا بودم که خواستار افزایش نرخ بهره در اوایل سال آینده با هدف کنترل تورم بودم.

اینکه فدرال رزرو آمریکا چگونه می خواهد با فشارهای فزاینده تورمی در بحبوحه شیوع ویروس کرونا مقابله کند، به یکی از نگرانی های مهم سرمایه گذاران تبدیل شده است.

طی روزهای آینده چند مقام ارشد فدرال رزرو آمریکا سخنرانی های مهمی خواهند داشت. به نظر می رسد سرمایه گذاران منتظر اظهارات مقام های فدرال رزرو درباره نرخ بهره و تورم هستند.

شاخص داوجونز در پایان معاملات روز جمعه با 533 واحد به 33290 واحد رسیده است. شاخص اس اند پی 500 نیز با 55 واحد افت به 4166 واحد رسیده است.

ارزش دلار پس از اظهارات بولارد با افزایش روبرو شد تا ارزش پول آمریکا در برابر شش ارز معتبر بین المللی به بالاترین سطح از اواسط آوریل برسد.

انتهای پیام /

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان