قیمت نفت امروز دوشنبه در بازارهای جهانی به روند صعودی خود ادامه داده و رکوردهای جدیدی را ثبت کرده است.

به گزارش اینوستینگ، محدودیت تولید و عرضه از سوی کشورهای بزرگ و مهم تولیدکننده انرژی از یک سو و رشد فزاینده تقاضا از سوی دیگر موجب شده است تا قیمت جهانی انرژی طی هفته های اخیر وارد فاز صعودی شود.

بر اساس این گزارش بهبود شرایط کرونایی و افزایش رشد و رونق اقتصادی عامل مهمی در بالا رفتن تقاضای انرژی بوده است.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در بازار لندن با 81 سنت افزایش به بیش از 83.20 دلار رسیده است. قیمت نفت برنت طی هفته گذشته نیز بیش از 4 درصد افزایش یافت.

قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز با 1.15 دلار افزایش به بیش از 80.50 دلار رسیده است، این بالاترین قیمت نفت آمریکا از اواخر 2014 به شمار می رود. قیمت نفت آمریکا نیز طی هفته گذشته با رشد 4.6 درصدی روبرو شده است.

کاهش محدودیت های قرنطینه ای در کشورهای مختلف جهان تاثیر زیادی بر افزایش فعالیت های اقتصادی و در نتیجه رشد تقاضای انرژی داشته است. قیمت نفت برنت طی 5 هفته متوالی با رشد چشمگیری روبرو شده و قیمت نفت آمریکا نیز در 7 هفته اخیر روند صعودی داشته است.

این در حالی است که قیمت زغال سنگ و گاز طبیعی نیز با افزایش محسوسی همراه بوده و این مساله موجب افزایش تقاضا برای نفت از سوی نیروگاه های تولید برق بوده است.

البته برخی تحلیلگران بر این باورند که قیمت نفت توانایی رشد بیشتر از این را نخواهد داشت و به تدریج با افت روبرو خواهد شد.

تازه ترین آمارهای رسمی نشان می دهد میزان ذخایر نفت خام آمریکا طی هفته گذشته برای دومین بار متوالی افزایش یافته است.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان