آیا نفت رکورد 100 دلاری را در زمستان امسال خواهد زد؟


برخی تحلیلگران بر این باورند که سرمای شدید هوا در زمستان و رشد فزاینده تقاضا موجب خواهد شد تا قیمت نفت تا 100 دلار در هر بشکه افزایش یابد.

به گزارش اویل پرایس، در حالی که تصمیم اخیر اوپک پلاس مبنی بر افزایش تنها 400 هزار بشکه نفت در روز از یک سو و رشد تقاضا از سوی دیگر موجب افزایش چشمگیر قیمت نفت طی روزهای اخیر شده است، برخی تحلیلگران انرژی پیش بینی می  کنند که قیمت نفت تا پایان امسال به روند صعودی اش ادامه خواهد داد و به بیش از 100 دلار در هر بشکه خواهد رسید.

بر اساس این گزارش بانک سرمایه ‌گذاری گلدمن ساش اخیراً پیش ‌بینی خود از قیمت نفت در 3 ‌ماهه پایانی سال 2021 میلادی را افزایش داده است. این بانک آمریکایی پیش بینی کرد میانگین قیمت هر بشکه نفت در سه ماه پایانی امسال به 90 دلار خواهد رسید.

بانک گلدمن ساش برآورد کرده است که تقاضا برای نفت در صورت مواجهه با یک زمستان سرد با رشد 900 هزار بشکه در روز روبرو خواهد شد.

بانک آمریکا پیش بینی کرده است که کمبود انرژی در سراسر جهان موجب خواهد شد تا قیمت هر بشکه نفت در زمستان امسال از مرز 100 دلار تجاوز کند.

بانک آمریکا هشدار داده است که افزایش قیمت نفت موجب لطمه زدن به روند رشد و رونق اقتصادی جهان خواهد شد.

این در ششرایطی است که رشد چشمگیر قیمت گاز نیز موجب افزایش تقاضا برای نفت خام و فرآورده های نفتی شده است. تحلیلگران اقتصادی پیش بینی می کنند که افزایش قیمت نفت موجب رشد نرخ تورم جهان خواهد شد.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان