بانک جهانی: میانگین قیمت نفت امسال به 100 دلار خواهد رسید


بانک جهانی در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرده است میانگین قیمت هر بشکه نفت در سال 2022 میلادی به بیش از 100 دلار خواهد رسید.

اویل پرایس نوشت: بانک جهانی پیش بینی خود درباره قیمت نفت در سال 2022 را به 100 دلار افزایش داده که این رقم نسبت به سال قبل 42 درصد رشد داشته و بالاترین رکورد از 2013 به شمار می رود.

تحلیلگران بانک جهانی بر این باورند که جنگ اوکراین و تحولات اخیر در تجارت انرژی و تولید و عرضه و مصرف موجب خواهد شد تا قیمت نفت و سایر حامل های انرژی روندی صعودی داشته باشد.

بانک جهانی در ادامه ضمن اشاره به بزرگترین شوک انرژی از دهه 1970 افزود: این شوک موجب خواهد شد تا قیمت نفت و سایر انرژی ها طی ماه های آینده افزایش یابد.

بانک جهانی پیش بینی کرد: افزایش قیمت انرژی و مواد غذایی، اقتصاد جهان را با شوک تورمی شدیدی روبرو خواهد کرد.

بانک جهانی برآورد کرده است که میانگین قیمت هر بشکه نفت برنت امسال به 100 دلار خواهد رسید که 42 درصد رشد نسبت به سال قبل نشان می دهد. قیمت کالاهای غیر انرژی نیز امسال به طور متوسط 20 درصد رشد خواهد داشت.

میانگین قیمت هر بشکه نفت برنت سال آینده نیز به 92 دلار خواهد رسید. قیمت گاز طبیعی در اروپا نیز امسال نسبت به سال قبل 2 برابر خواهد شد و قیمت زغال سنگ نیز با رشد 80 درصدی روبرو می شود.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان