تهدید روسیه برای قطع صادرات گاز قیمت نفت را افزایش داد


قیمت نفت در آغاز مبادلات امروز چهارشنبه تحت تاثیر تنش های ژئوپلیتیک و احتمال اجرای سیاست های محرک اقتصادی چین با افزایش روبرو شده است.

تهدید روسیه برای قطع صادرات گاز به لهستان و بلغارستان از یک سو و امیدواری نسبت به اجرای محرک های اقتصادی در چین تاثیر زیادی در افزایش مجدد قیمت نفت داشته است.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 1.27 دلار افزایش به 106.26 دلار رسیده و هر بشکه نفت سبک آمریکا با 1.11 دلار رشد 102.81 دلار داد و ستد شده است.

تاثیر کرونا بر کاهش تقاضای نفت

قیمت نفت خام

قیمت نفت سه شنبه نیز با رشد 3 درصدی روبرو شده است. مبادلات روز گذشته با نوسانات زیادی همراه بود، نگرانی درباره اختلال در جریان صادرات نفت و گاز روسیه از یک سو و بدتر شدن چش انداز اقتصادی جهان از سوی دیگر موجب نوسانات بازارهای بین المللی شده است.

استفن اینز تحلیلگر ارشد موسسه SPI Asset Management گفت: قیمت نفت تحت تاثیر تنش های ژئوپلیتیک افزایش یافته است. قطع صادرات گاز روسیه خبر جدیدی نیست ولی تهدید مسکو در شرایطی اعلام شده است که نگرانی های رکود تورمی بار دیگر افزایش یافته است.

صندوق بین المللی پول هشدار داده است که آسیا با رکود تورمی روبرو خواهد شد، جنگ اوکراین و رشد فزاینده قیمت کامودیتی ها اقتصاد آسیا را در آستانه این خطر قرار داده است.

بانک مرکزی چین نیز وعده داده است که به منظور حمایت از رشد و اقتصادی قصد دارد سیاست های انبساطی و محرک پولی اتخاذ کند.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان