تازه ترین پیش بینی بانک گلدمن ساس از قیمت نفت در سال 2021


بانک آمریکایی گلدمن ساکس در جدیدترین گزارش خود پیش بینی کرده است قیمت هر بشکه نفت تا تابستان امسال به بیش از 80 دلار خواهد رسید.

به گزارش اویل پرایس، تحلیلگران بانک گلدمن ساکس اعلام کردند: روند سریع واکسیناسیون علیه ویروس کرونا و رشد تقاضا موجب خواهد شد تا قیمت نفت تا تابستان امسال روند صعودی داشته و به 80 دلار در هر بشکه برسد.

بر اساس این گزارش تحلیلگران گلدمن ساکس افزودند: گسترش واکسیناسیون علیه بیماری کرونا موجب رشد چشمگیر مسافرت ها در آمریکا و اروپا خواهد شد و پیش بینی می شود تقاضای جهانی نفت تا پایان امسال با 1.5 میلیون بشکه افزایش به بیش از 96.5 میلیون بشکه در روز خواهد رسید.

از سوی دیگر تحلیلگران این بانک آمریکایی به تاثیرات لغو احتمالی تحریم های آمریکا علیه ایران پرداخته اند. گرچه لغو این تحریم ها قطعا خبر خوبی برای قیمت نفت نیست ولی تحلیلگران درباره آینده قیمت نفت اختلاف نظرهای زیادی دارند.

تحلیلگران گلدمن ساکس معتقدند که بازگشت ایران به بازار نفت، تاثیر چندانی بر تحولات تقاضا و قیمت انرژی نخواهد داشت.

گرچه اقدام آمریکا در لغو برخی تحریم ها علیه مقام های ایرانی طی هفته جاری موجب کاهش نسبی قیمت نفت شد ولی این روند نزولی چندان دوام نداشت.

اوپک اعلام کرده انتظار دارد تقاضای نفت شش میلیون بشکه در روز در سال جاری میلادی افزایش یابد. آژانس بین‌المللی انرژی هم انتظار دارد 5.4 میلیون بشکه در روز در سال جاری و 3.1 میلیون بشکه در روز در سال آینده میلادی به تقاضای جهانی نفت اضافه شود. این آژانس اعلام کرد تقاضای نفت تا انتهای 2022 به 100.6 میلیون بشکه در روز می‌رسد که فراتر از سطح تقاضا قبل از بحران کروناست.

انتهای پیام /

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان